knihovna
TJ HODICE
Vítejte!!! Právě se nacházíte na stránkách TJ Hodice
Dnes je sobota 25.1.2020
Svátek slaví Miloš, zítra Zora

Na založení Tělovýchovné jednoty v Hodicích vzpomíná jeden ze zakladatelů pan Miloslav Vokřínek:    

      "Několik nadšenců a příznivců kopané se v roce 1969 několikrát sešlo na pivu i na hřišti při fotbalu a dohodlo se na založení fotbalu v Hodicích. Ustavující schůze se konala v zasedací místnosti MNV Hodice a to v prosinci 1969 (zřejmě 18.12. 1969). V nově založené Tělovýchovné jednotě, byl zvolen nový výbor:

Předseda: Stanislav Líbal

Organizační pracovník: Miloslav Vokřínek

Pokladník:  Zdeněk Kříž


     

První a dlouholetý předseda klubu pan Stanislav Líbal

                    Během jara a léta roku 1970 jsem zajistil registraci oddílu kopané na OV TJ v Jihlavě a také asi 15 registrací - registračních průkazů pro fotbalisty TJ Hodice. Výbor také zajistil první dresy od "Masny" Hodice a autobus na fotbalové útkání od JZD Hodice. Domácí utkání jsme hráli na obecním hřišti v prostoru dnečního paneláku zaměstnanců masny. První mistrovké utkání jsme hráli v Jihlavě na škvárovém hřišti TJ Bedřichov proti TJ Neslyšící. Vyhráli jsme 11:0. V tomto utkání byla asi tato sestava:

Brankář: Josef Bína

Obrana: Pavel Dolský, Ondřej Suran, Stanislav Líbal

Záloha:Jiří Nešpor, Miloslav Vokřínek, Zdeněk Kříž, Zdeněk Toman

Útok: Jaroslav Fabeš, Jaroslav Hubený

Upřešnění bychom asi našli v tehdejších novinách Jiskra.

        Zápasy na domácím hřišti byly s problémy. Nebyl zde prostor pro diváky, míče padaly do zahrad i dolu na nádraží ČSD.  Rozhodli jsme se pro to postavit nové hřiště. Na starém hřišti jsme hráli pouze sezónu 1970/1971.

      Během zimy a podzimu 1970 jsem s předsedou MNV Františkem Hájkem a  ekonomem  "Masny" Hodice Karlem Dvořákem vyřídíli po dlouhých jednáních a nekolika cestách na KNV v Brně, nový pozemek pro hřiště na kopanou a volejbal. V této době dosáhnout vyjmutí pozemku z orné půdy, bylo něco nepředstavitelného, ale díky Karlu Dvořákovi se to podařilo. Po té jsem ihned zahájil jednání s vedoucím pozemkového úřadu ONV v Jihlavě panem ing. M. Kothbauerem. Jakmile zmizel sníh a rozmrzla zem, ihned jsme vyměřili hřiště plošně i horizontálně. Tzn. kde kolik cm ubrat, aby byla rovina.

      Výstavbu hřiště zajistilo technikou - traktory s vleky na odvoz a také srovnání a rozhrnutí zeminy JZD Roštýn v Hodicích. S buldozem "Stalincem" jezdil J. Krejčí a s pásákem DT-54 František Nehyba, který zde odpracoval mnoho dní  převážně bez mzdy. O zhotovení branek, zábradlí a lapačů míčů se postaral hlavně Pavel Dolský s partou dobrovolníků z řad fotbalistů. Občerstvení zdárně zajišťoval Ondřej Surán. Travní semeno poskytlo JZD Roštýn. Než trávník vyrostl hráli jsme několik domácích zápasů venku.

   

 Záběr ze sedmdesátých let na nové  fotbalové hřiště.

 

         Současně nám vedoucí pozemkového úřadu velký přítel sportu ing. M. Kothbauer zhotovil plánky kabin se sociálním zařízením. Po zbourání dřevěných kabin, které nám několik roků dobře posloužily, byly v pozdějších letech postaveny na bývalé zahradě pana Smetany nové kabiny se vším všudy. Dnes je v bývalé části pro hostující mužstvo zřízena hospoda.

           Ve funkci organizačního pracovníka jsem byl šest let. V roce 1974 mě vystřídal Jiří Tušer. V dalších letech také pracovali ve výboru Odřej Surán, Jaroslav Urban a dále mnoho dalších mladších nadšenců. Douhé roky byl trenérem Stanislav Líbal, který začal se žáky. S těmi postoupil do dorostu a několik let hráli vynikající fotbal na úrovni celého Jihomoravského kraje. V této práci trenérů mu vypomáhali Zdeněk Kříž, Ondřej Surán, František Nevrkla, V. Kapoun a další jako František Nehyba a M. Kodys ap.

       Celé roky jsme měli dobrou podporu s JZD Roštýn, masnou a MNV Hodice později OÚ Hodice. Na všechny zápasy nás vozil autobusem  JZD Josef Kodys vždy nebo většinou bez náhrady. Později ho zastupoval František Zajíc."

 

Jedna z prvních fotografií hodických fotbalistů.

Horní řada zleva: Vokřínek M.,Kapoun, Mezera, Kříž, Nehyba, Suran, Líbal (trenér)

Dolní řada: Nevrkla, Pátek, Nešpor, Kodys, Hubený, Holoubek

 

 

Horní řada zleva: L.Lysý, O.Suran, J.Nešpor, P.Sedlák, Z.Kříž, J.Nechvátal, M. Kodys, J. Holoubek

Dolní řada: F.Nehyba, J. Hubený, J.Kodys, A.Pátek, E.Bari, J. Fabeš

 

Hodické házenkářky

 Poznáte je? Parta holek které reprezentovaly Hodice v házené.

 

> TJ HODICE

Tělovýchovná jednota Hodice
Hodice 48
589 01 Třešť
IČO: 61737674

Předseda TJ
Jan Volf
honzik.volf@seznam.cz

Fotbal
Dušan Suran
dusan.suran@seznam.cz

Nohejbal, stolní tenis
Pavel Rambousek
rambous.13@seznam.cz

Cvičení
Marie Fexová
vfexa@volny.cz

Tenis
Josef Bakaj
bakaj@centrum.cz


Doporučujeme
FOTOGALERIE
vstupte
edited by n.e.s.p.i.